נעים להכיר,

אני לטם, תלמידה ומורה ליוגה, מטפלת בתנועה, רקדנית מילדות, פסיכותרפיסטית בהתהוות. ומחוץ לכל התארים וההגדרות: פשוט אוהבת לזוז! מאמינה שהחיבור לגוף ולתנועה פותח שער אל מעמקי הנפש ומאפשר תהליכי שינוי, ריפוי והעצמה. אני מלווה אנשים בדרך של הרחבת הקשב והנוכחות בגוף ובנפש, על מנת שיוכלו להכיר טוב יותר את עצמם ולנוע באופן שמיטיב עימם. מתוך המפגש שלי עם אחרים, ומתוך תירגול וחקירה אישית אני לומדת מידיי יום לעדן ולזכך את ההתבוננות שלי, ולטפח חמלה וכבוד לקצב ולייחודיות של כל איש ואישה. עם השנים הולכת ומתחזקת בי האמונה ביכולת הריפוי הטבעית שקיימת בנו, אם רק נדע להקשיב ולתת אמון בתבונת הגוף.  

לטם סייג

מיום שאני זוכרת את עצמי אהבתי לנוע. הגוף והתנועה תמיד היו המקום בו הרגשתי הכי בטוח לחוש ולהביע את עצמי. כילדה וכנערה למדתי התעמלות קרקע ומכשירים, ריקודי עם, בלט, ג'אז ומחול מודרני. שיטות תנועה אלו, אף שהיו אהובות עלי מאוד, העצימו בי את הנטיה לתחרותיות וגרמו לי כאבים גופניים. לאחר שהתבגרתי חיפשת דרכים מיטיבות יותר עבור גופי ונפשי וכך הגעתי אל היוגה בסביבות גיל עשרים, ומצאתי בה בית. מאז ועד היום אני צועדת בדרך היוגה כתלמידה ומ- 2014 יש לי הזכות גם ללמד ולהעביר הלאה את הידע.

במקביל ליוגה, המשכתי לחקור גוף ותנועה במחוזות נוספים: למדתי תואר ראשון בחוג לתנועה של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, שם נחשפתי לגישות סומאטיות שונות כמו שיטת פלדנקרייז, קונטקט-אימפרוביזציה ומחול פוסט-מודרני, שהרחיבו מאוד את תפיסת עולמי לגבי אפשרויות ההבעה בתנועה וכן היכולת לראות ולנתח תנועה. ההשראה שקיבלתי בלימודיי הובילה אותי לפתח וללמד שיעורי תנועה, וגם ליצור מספר עבודות מחול שבחנו את דימוי הגוף והיחסים בין הגוף לסביבה.

מתוך עבודת הסולו

מתוך עבודת הסולו "עצמים" 2015

מתוך עבודת גמר תואר ראשון "גוף שלישי" 2012

בהמשך זכיתי ללמוד שנתיים בקורס מורים ליוגה אינטגרטיבית בהנחיית ציפי נגב, ולהמשיך שנה נוספת כאסיסטנטית בקורס. בתבונתה ובנוכחותה המיוחדת, ציפי פתחה לי שער למחוזות הפילוסופיים העמוקים של היוגה, ועזרה לי להמשיג חוויות מעודנות שחוויתי בתירגול, שנגעו לא רק בבריאות הגוף הפיזי אלא גם ביחסי ההשתקפות וההידהוד בין הגוף והנפש. באותם שנים גברה בי הסקרנות לחקור את עולם הנפש והתחלתי לעבוד כמדריכה במסגרות של בריאות הנפש, ומשם נמשכה דרכי ללימודי תואר שני בטיפול בתנועה באוניברסיטת חיפה.

לימודי הטיפול היו מאתגרים והפגישו אותי עם הרבה חלקים בתוכי שלא הייתי ערה להם קודם לכן. נחשפתי לשפת הפסיכותרפיה הדינאמית וכחלק מהכשרתי התחלתי לפגוש ולטפל באנשים שמתמודדים עם סבל נפשי רב. נוכחתי לגלות עד כמה עוצמתית יכולה להיות ההתערבות הטיפולית באמצעות תנועה כדי לקרקע ולחבר למציאות, לווסת רגשות ואפילו לחוות רגעים קטנים של הקלה ושמחה בתוך משבר.

מסתבר שככל שגוף הידע הולך ומתרחב – כך גוברת בי התשוקה ללמוד ולהעמיק עוד! כיום אני לומדת בתוכנית הכשרה לפסיכותרפיה גופנית- נפשית מבוססת מיינדפולנס. ממשיכה במסע להתקרב לעצמי, לגעת בחוויה הגולמית של הגוף ולטוות עוד ועוד חוטים במארג הצבעוני והמורכב של קשרי גוף-נפש-רוח. מודה על הזכות ללכת בדרך הארוכה והמרתקת הזו כתלמידה וללוות אחרים בדרכם למציאת חיבור, רווחה ושיגשוג.

סגירת תפריט