יוגה רגישה לטראומה

לפעמים אין לנו מילים לתאר את מה שעברנו או את מה שאנו מרגישות.

או שאולי דיברנו על זה שוב ושוב אבל הדריכוּת, דפיקות הלב והזיעה הקרה ממשיכים להופיע בכל פעם שמשהו מזכיר…

יוגה תרפיה רגישה ומותאת לטיפול בטראומה הוא תחום חדש יחסית שהתפתח מתוך הבנה שהתנסות ולמידה גופנית יכולים להועיל לא פחות (ולעיתים יותר) מטיפול פסיכולוגי "מסורתי" . זאת מכיוון שהגוף שלנו זוכר ומשמר את תגובותינו לאירוע הטראומטי וגורם לנו לחיות אותו מחדש שוב ושוב. לכן התייחסות לחוויה הגופנית ועבודה דרך הגוף משמעותיים ביותר לתהליך העיבוד וההחלמה מטראומה.

מה עושות במפגש יוגה רגישה לטראומה?

מבססות מקום בטוח: ראשית אנחנו נפגשות להכיר ולגלות מה מרגיש כרגע הכי בטוח, מוכר ונעים: תנוחה, תנועה, אולי פשוט להתכסות בשמיכה… בעצם להתחבר למשאבים שכבר יש לך ולהשתמש בהם.

לומדות כלים להרגע: אציע לך דרכים שונות ומגוונות איך לחזור ולהרגיש ביטחון, כמו למשל קירקוע, תנועה משחררת, התמצאות במרחב, מגע עצמי (אני לא נוגעת בך) או שימוש בעזרים תחושתיים. ויש עוד הרבה.

מחזירות לך את הבחירה: כי כשקרה האירוע לא היתה לך שליטה על המצב, ועכשיו במפגש שלנו את זו שבוחרת ומחליטה מה כן ומה לא, איך ובאיזה קצב… ואין שום דבר שאת חייבת לעשות, ומותר לך להגיד מה את רוצה.

חוזרות לכאן ועכשיו: כי כשמשהו מזכיר לך את האירוע זה יכול להרגיש בדיוק כמו "שם ואז"… ברגעים כאלו אעזור לך להיזכר שאת פה ולתרגל נוכחות בזמן הווה: עכשיו אני מוגנת ויש לי כלים/ עזרה/ יכולת לעצור אם לא מתאים לי.

מטפחות חוסן: להרגיש את הגוף ואת המציאות כאן ועכשיו כולל גם לחוש את מה שפחות נעים. במהלך המפגש נתרגל את היכולת לשאת אי-נוחות. כמובן, במידה! לא לסבול אך גם לא להימנע לגמרי. כך נטפח בהדרגה יכולת להישאר מחוברת לעצמי גם כשיש אתגר או קושי.  

מחברות את החלקים: כי כשאת לא רוצה להרגיש את הכאב, אולי את מתנתקת מהגוף או מחלקים מסויימים בו. עם כל המשאבים והחוסן שתגדלי בתוכך, תוכלי בהדרגה לפגוש מקומות בגוף שבעבר היו "טריגר" ולאט-לאט הם חוזרים להיות שלך: רגל, יד, גב, בטן…

המסגרת:

  • תיאום פגישה ראשונה בשיחת טלפון
  • מיקום הקליניקה: קיבוץ אל-רום
  • עלות למפגש: 300 ש"ח
  • משך מפגש: 60 דקות (ניתן לשנות בהתאם לצורך)

* מומלץ להגיע בבגדים נוחים לתנועה