אַט אַט
אַתְּ אַתְּ.

הילה שלג

אַט אַט
אַתְּ אַתְּ

הילה שלג

טיפול נפשי מעוגן בגוף

למי מיועד הטיפול?

אם חווית אובדן של אדם קרוב ואת מתמודדת עם אֵבֶל ושכול

ו/או אם עברת אירוע טראומטי שאינו נותן לך מנוח

ו/או אם את סובלת מחרדה ואי שקט

ובמיוחד אם התנסית בעבר בטיפול שיחתי והרגשת שזה לא עוזר רק "לדבר על זה"…

המרחב הזה נוצר עבורך.

מה זה טיפול מעוגן בגוף (ולמה בכלל גוף) ?

קיימות היום גישות טיפוליות רבות ומגוונות. הייחוד בטיפול מעוגן בגוף  (או פסיכותרפיה גופנית) הוא השילוב בין הקשבה לתוכן המילולי, למשל לזיכרונות ולמחשבות שלנו,  לבין הקשבה והתייחסות מעמיקה לחוויות שאין להם מילים, כמו תחושות הבטן והרגשות "הגולמיים". 

כשנותנים מקום של כבוד לגוף בטיפול נפתחות עוד אפשרויות:

להכיר את עצמי לעומק : הגוף זוכר יותר ממה שאנו יודעים לספר "מהראש". לכן הקשבה לחוויה הגופנית מאפשרת לנו לפגוש רבדים פחות מוכרים וידועים בתוך נפשנו, ולחבר מחדש חלקים שאולי היינו מנותקים מהם.

להרגיש מוּבֶנֶת : לפעמים קל יותר להתבטא בתנועה מאשר במילים. החל ממחוות זעירות וספונטניות ועד ליצירת תנועה מודעת – שפת הגוף היא שפה לגיטימית בתוך טיפול מעוגן-גוף, המאפשרת לתאר חוויה שעוד אין לה מילים.

להירגע ולמצוא ביטחון :  כאשר מופיעה חרדה, טיפול מעוגן בגוף מציע תרגילים פשוטים של תנועה, נשימה ונוכחות המסייעים לפרוק מתח ולטפח עוגנים של חוסן ויציבות. תרגילים אלו מועילים בוויסות גוף-נפש במהלך הטיפול וגם בחיים עצמם.

לחוות נוכחות משותפת : גם אני כמטפלת קשובה לגופי, עוזרת לך להקשיב לגופך ואם מתאים יכולה לשקף ולהחזיר לך את מה שמהדהד ביננו, בין שני הגופים במרחב. גם כשעולות תחושות בלתי נעימות – אני שם איתך. לרוב קל יותר לשאת את החוויה ביחד.   

לעבד טראומה :  לאחר שביססנו קשר בטוח, משאבים וכוחות גוף-נפש, ניתן לפגוש מחדש חוויות קשות שנרשמו בגופנו ולהשלים תנועות שלא יכולנו לעשות "שם ואז". הפריקה הפיזית של אנרגיה שהייתה עצורה בגוף מאפשרת ארגון-מחדש של החוויה במוח ושחרור דפוסים הישרדותיים שאינם משרתים אותנו יותר.

על המסגרת:

הכשרה וניסיון מקצועי שלי: