אַט אַט
אַתְּ אַתְּ.

הילה שלג

אַט אַט
אַתְּ אַתְּ

הילה שלג

טיפול נפשי מעוגן בגוף

למי מיועד הטיפול?

אם את בַּת או אֵם, אשת מקצוע או בת זוג, תלמידה או עובדת, מתפקדת, מנהלת, מארגנת, מטפלת ודואגת –

ובעיקר אם את גם וגם וגם

אם את משקיעה את מירב כוחותיך בלהיות טובה ולמלא בהצטיינות את כל אותם תפקידים שלקחת או קיבלת על עצמך…

אם את שואלת את עצמך: מי אני בעצם מתחת לכל הכובעים שאני לובשת?

אם יש לך צורך בשקט, זמן ומרחב פשוט להיות

המרחב הזה נוצר עבורך.

מה זה טיפול מעוגן בגוף (ולמה גוף) ?

טיפול זה כולל בתוכו הקשבה לתוכן המילולי – כמו סיפורים, רעיונות ומחשבות – וגם הקשבה לחוויות בלתי מילוליות: לתחושות, לרגשות ולנוכחות הגופנית שלנו בכללותה. 

לשילוב הגוף בטיפול יש כמה יתרונות בולטים:

שער לידיעת עצמי : הקשבה לחוויה הגופנית מאפשרת להגיע לרבדים פחות מוכרים בתוך הנפש כיוון שהגוף זוכר גם את מה שאין לו מילים. חיבור לגוף ותחושותיו עוזר להרחיב את ההכרות עם עולמנו הפנימי, ללמוד את דפוסי התגובה שלנו ולדעת את עצמנו לעומק.

כלי לוויסות והרגעה :  כאשר מתעוררת חרדה, טיפול מעוגן בגוף מציע תרגילים פשוטים של תנועה, נשימה ונוכחות המסייעים לפרוק מתח ולטפח עוגנים של יציבות וביטחון. תרגילים אלו מועילים בוויסות גוף-נפש במהלך הטיפול ובחיים עצמם.

שפת הגוף כערוץ תקשורת : לפעמים קל יותר להתבטא בתנועה מאשר במילים. החל ממחוות זעירות וספונטניות (למשל הפנית מבט או הידוק כף היד) ועד ליצירת תנועה מודעת – שפת הגוף היא שפה לגיטימית בתוך טיפול מעוגן-גוף, המאפשרת לתאר חוויה פנימית שעוד אין לה מילים ולהרגיש מוּבֶנֶת.

עיבוד טראומה : כיום, יותר מבעבר, ישנה הכרה גוברת בחשיבותה של החוויה הגופנית בתהליך ההתמודדות וההחלמה מהפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD). הטראומות שחווינו במהלך חיינו "נרשמות בגוף" ומקודדות במערכת העצבים שלנו, על כן גם דרכי הטיפול שנמצאו יעילות במחקרים רבים משלבות את הגוף בתהליך. 

על המסגרת:

הכשרה וניסיון מקצועי שלי: